Chcete-li přenést hypoteční dlužník ze dvou na jednoho v případě rozvodu


Chcete-li přenést hypoteční dlužník ze dvou na jednoho v případě rozvodu

Rozdělit majetek po rozvodu není snadné, a to zejména v případě, že případ "smíšené" byt. Ještě zmatená situace, kdy Samotný byt vzít hypotéku a sozaemschykamy akt manželství. Jednání s dluhopisy? Může jeden z manželů převést úvěr na sebe bez rizika ztráty bytu?

Hypoteční žijí déle rád?
Podle populárního spisovatele Frederic Behbeder - Láska žije tři roky. Pravdu nebo ne, ale statistiky rozvodu na své straně: je Česká republika se rozkládá v průměru 50% manželství, z nichž značná část - v prvních pěti letech manželství. Mezitím, průměrná hypotéka považována za 10 let ... a bankovní absolutně nezajímá pár rozvodů nebo plemeno: splátky musí dorazit přesně podle plánu, jinak hrozí riziko ztráty bytu vůbec. Ukazuje se, že "rajčata slábnout", a s úvěrem je potřeba něco urgentně rozhodovat a jednat, kteří, jako do jaké míry tlumí závazky vůči bance.

Stojí za to poznamenat, že i když dělicí manželé prošli ne mírumilovně možnosti "Sam (a) platit své kreditní bezvýznamné" nebo "byt koupil za své peníze, jste nikdo" - "Ne pokatayut." Proč?

Podle kódů občanského a rodinného, veškerý majetek získaný v manželství, bez ohledu na osobní přínos každého z manželů na pořízení, je považována za společný majetek. To znamená, že pokud lidé pracovali ve dvou zaměstnáních, a jeho manželka byla žena v domácnosti, právo na manželství během manželství koupili byt ještě uznaný právem rovné.

Ale to není všechno. Hypoteční platby uskutečněné v průběhu života rodiny jsou také považovány provedena na úkor společného jmění. Vzhledem k tomu, rozvodu případě, že byt je manželka dlužníka, druhá (který nebyl ani dlužník či ručitel), má nárok na polovinu nebo finančních prostředků určených na půjčky nebo podílu na majetku. Stejně jako vše je jasné a není argumentovat s právními předpisy; ale v praxi je častější Hypoteční další konfliktu.

Společná odpovědnost nespočívá peněženku

Je-li hypoteční vypracován oficiální pár, banky často nabízejí (nebo dokonce nominovat vyžádání) rekordní mužem a ženou v sozaemschyky. Toto dodatečné pojištění úvěrovými organizacemi, jako sozaemschyky společně a nerozdílně za obsluhu dluhu, a pokud jeden "obešel" - můžete požádat druhou.

Společná odpovědnost ve fázi koupi bytu a má své výhody pro dlužníky, protože umožňuje prezentovat úplný výsledek, a proto získat úvěr ve větší velikosti. Nevýhodou je, že v případě rozvodu ztratí veškeré bonusy manželství, ztratí nějakou vlastnost, ale zachovat společný závazek splácet. Proč je ohrožen?

Společná odpovědnost zahrnuje dlužníků "dělení" na splátky hypotéky na "50 až 50".
Bohužel, v případě rozvodu nelze vždy očekávat, že oba muži dávají přednost rozumné a vzájemně prospěšnou chování. Mezitím příležitosti pro úspěšné řešení problému je. A páry zůstat sozaemschykamy není nutné. Hlavní věc, aby bylo možné dohodnout se na pláži.

Přeložit mě prostřednictvím úvěru

Ani zákon, ani vnitřní pravidla nebrání bankám "Solomon řešení" spivpozychalnykiv, kteří se rozhodli, aby se dohodly na revizi vzájemných závazků. Zákonodárci důležité dodržování občanských a rodině, a banky - dodržení platebního kalendáře. To je dobrá zpráva. "Lžíce dehtu", které mají udělat spoustu formalit a provést přesně.

Tři zásadní krok v překladu solidarity úvěru jednotlivce

Aplikace. Sozaemschyk, který je nastaven, aby se stal jediným vlastníkem nemovitosti a dlužník musí předložit výpis z účtu s žádostí o převodu úvěru.
Sbírka dokumentů. Poté, co banka přijímá žádosti, je nutné znovu sestavit balíček dokumentů pro předložení úvěrového výboru. Jméno dokumenty banka (lze přizpůsobit požadavek), ale vždy potřebují doklad o zaměstnání a úvěru (pracovní historii, výkazu zisku a ztráty, atd.)
Uzavření smlouvy s ex-manželem na rozdělení majetku. V případě, že Úvěrový výbor schválí úvěr překladu, by měly páry udělat notářsky ověřený dohody o rozdělení majetku. Dohoda, první, musí obsahovat odstavec popisující postup pro úvěrové fondy, a za druhé, aby se dohodla s věřiteli (tj banky).
Všechny změny týkající se § zajištění, definovaných částic a podobně, budou muset registrovat Jednotného státního rejstříku práva (USREE). Tak musí také zaplatit registrační poplatek.

Všechny "manipulace" hypotečního zajištění a spáchal bez vědomí a souhlasu Banky je nezákonné a může být napadeno u soudu.

Proto po pár dokončení všech výše uvedených kroků, poslední slovo by mělo být řečeno bank. Ačkoliv překlad dvou půjček spivpozychalnykiv druhá nese další rizika, banka obvykle neodmítne pokud se potvrdí bonita dlužníka je velikost dluhu. Je také možné, aby poplatek při provádění těchto operací, vnitřní sazeb banky. A konečně, tvar nového dokumentu o hypotéky je na uvážení věřitele, může to být doplňková smlouva na stávající smlouvy a celá nová smlouva o úvěru.

Při předávání zajištěných půjček zbývající dlužník musí vrátit bývalého manžela částku odpovídající jeho podílu na úvěru, která bude hrazena v průběhu manželství (zásada společné a nerozdílné odpovědnosti). To je velká suma peněz, ale částka může být změněn na základě dohody manželství, což se odrazilo v dohodě o rozdělení majetku. Ale právo plného vlastnictví bytu přejde na někoho, kdo je "Hypoteční Marathon".

Manželská smlouva na záchranu

Česká mentalita odmítá (zatím) takový pragmatický formu regulace "vysoké hospodářství", jak manželské smlouvy. Mezitím, dokument uzavřena v době manželství, v manželství a ještě před rozvodem může značně zjednodušit situaci s převodem hypotečního úvěru, stejně jako dalších závažných povinností v případě rozvodu.

Co by měli předepisovat manželskou smlouvu

Právníci a odborníci v hypotečních úvěrů se doporučuje pro páry, které jsou jak sozaemschykamy hypoteční předběžně registrovat a souhlasit s kontaktem manželství následující položky:

Kdo a do jaké míry dělá první platbu z úvěru;
Kdo převezme vlastnictví bytu (oba manžely, nebo jeden, ve kterém akcie);
Postup pro kompenzaci hypoteční splátky v případě rozvodu, je množství plateb;
Zvláštní podmínky v případě, že mají děti.
Banky vítají smlouvy manželství. Za prvé, existence takového dokumentu je samo o sobě přidal navíc při vyhodnocování dlužník. Za druhé, v případě rozvodu, můžete se vyhnout mnoho formalit, jako všechny hlavní dohody již dosáhl. Manželů dlužníků je také dobrý bezpečnostní síť - a to i pokud jste náhodou tak, že manželství je (bohužel) nájemné, z nichž každá finanční zájmy jsou chráněny a vydávání kreditních plateb usadil pokojně