Čeští uplatňovaly jak hackeři pracovat v nové organizační složky státu


Vydáno: 20.12.2016


Následující rok, v Brně otevře nové Národní rada pro kybernetické a informační bezpečnosti.

Česká republika začala vytvářet kiberarmiyu a bude sloužit tři sta odborníci státních institucí na ochranu českého internetu. "Rizika vycházející z kyberprostoru v České republice realistického a podstatné, než je skutečná válka" - v čele Národního bezpečnostního Dušana Navrátila, který teď stojí v čele nového institutu pro zdraví českého kyberprostoru.
Česká republika vážně uvažoval o potřebě chránit své kyberprostoru před hackery. Kiberarmiya, který bude chránit českého internetu, objeví se pod novým státní agentury v příštím roce. Tým bude složena z odborníků v oblasti IT, kteří budou muset stavět spolehlivějšího "kiberstenu" kolem základních systémů a institucí, jako jsou banky, elektrárny apod. Aby se předešlo následkům kybernetickým útokům.
To bude jeden ze tří kroků, které vláda hodlá udělat v oblasti kybernetické bezpečnosti. V kiberarmiyu týmu bude zahrnovat také odborníky a hackery vojenské agentury, které budou odpovědné nejen k obraně, ale i pro útok. Kromě toho, od ledna podřízeným Ministerstvu vnitra České republiky bude nová instituce pro boj proti propagandě.
V nadcházejících měsících bude země Národní rada kybernetické a informační bezpečnosti, která bude v Brně. Bude se zabývat klíčovou ochranu informačních systémů státní správy a utajovaných informací. V roce 2020, tým plánuje na trh uvést desítky hackery. Kibervoennye budou muset zvládnout techniky napadení hackery, narušiteli a učit se výstup dolů nepřátelských systémů.
Rozhodnutí otevřít novou provozovnu kybernetické bezpečnosti na území České republiky trvá těžké době, kdy rostoucí hrozbou hackerů z Ruska a Číny v různých zemích. Na nebezpečí, která mohou pocházet z těchto zemí již dlouho upozorňují na tajné služby.