Čeští půjčky sníží vývoz do Ruska


Vydáno: 19.12.2016

Česká republika již podporuje export do Ruska a změny orientací na export.

Ruští Zlaté časy pro české exportéry v minulosti. Stát Česká exportní banka nevydává obrovské půjčky na podporu vývozu do Ruska. Nicméně, Česká republika pokusí obnovit maximální množství peněz v situaci, kdy solventnost dlužníků těžce zmrzačený ruský rubl odpisy.
Když už mluvíme o územních změn českého exportu v roce 2015 Rusko porazit Ázerbajdžán je bohatá na ropných ložisek. Tento stav, aby se stal jedním z předních českých stavebních firem, které dostaly miliardy dolarů s cílem vytvořit místní dopravní infrastruktury.
Významné změny v českém exportu potvrzuje hlavní trendy v uplynulém roce: jednou vedoucí podíl na celkovém vývozu na státní podpory postupně klesala. Také odmítl a podíl České exportní banky.
České státní pojišťovny EGAP úvěrů stal se zvýšeně spolupracovat se soukromými bankami. Tak, v českém exportu začaly dominovat komerčních úvěrů v kombinaci se státní pojištění. Ano, EGAP loni na vývozních úvěrů vydáno 40,5 miliard eur a 93% z nich bylo v komerčních bankách.
Boj o vrácení peněz, které české banky (zejména státní exportní banka) zapůjčeného Rusko není bez výsledku. Loni Rusové vrátili do banky 5,6 miliardy korunách. Celkový objem úvěrů na českém ruském trhu 40 miliard korun. Podle tiskový mluvčí EGAP Hikelovoy Ghany, loni musela restrukturalizovat některých případech. V roce 2017 je plánovaná restrukturalizace nejméně šest přes klesající rublu.