Čeští odborníci nalezené v dětské obuvi z Číny jedu


Vydáno: 05.08.2016 | Aktualizace: 15.08.2016

Čeští odborníci nalezené v dětské obuvi z Číny jedu
Laboratoře v České republice testoval dětské obuvi v Číně. Sedm z osmi našel to nezdravé cín a ftaláty. Expertní toxické látky na spotřební zboží celkově Miroslav Yopkova spolupráce s "Arnika", varuje, že se jednalo o levné plastové výrobky vyrobené v Číně. Česká obchodní inspekce odeslal zprávu pro kontrolu zboží.
Podle zákona, dětské boty do velikosti není dovoleno, aby se použití plastů, ale nespadají pod lehislativu letní sandály a pantofle. Pokud boty vyrobené z PVC nebo pomocí jeho prvky mohou být jisti, že obsahuje ftaláty - řekl expert.
Miroslova Yopkova uvedl, že v ověřené kopie ftalátů našel 8-44% a obsah cínu překročila přípustnou normu o 70 krát. Ftaláty, dostat do těla, se chovají jako hormony. Oni narušuje reprodukční orgány a játrech může způsobit rakovinu a astma, přispívají k hyperaktivních dětí.
Pokud jde o cínu, dokonce i malé množství nepříznivě ovlivňuje centrální nervový systém. Levné boty může také způsobit kožní problémy a alergie. To zahrnovalo použití různých chemických látek potřebných pro uchování a přepravu zboží z Asie do Evropy.
V dubnu letošního roku Evropská agentura pro chemické látky navrhl zákon o omezení používání čtyř ftalátů nebezpečných, včetně těch v České republice v poslední době odhalily komunity "Arnica". Yopkova doufá, že v blízké budoucnosti ftaláty zakázány úplně.