Čeští občané stále častěji využívají bankovní převod


Vydáno: 14.09.2016

Vzhledem k tomu, českého zpracovatelského centra, v období od ledna do 1. října letošního roku, Češi stále častěji placení za služby a zboží prostřednictvím bezhotovostní platby. Korporace má více než polovinu zpracování trhu služeb. Podle průzkumu prováděného tímto Corporation, asi 50 procent až operace provádět nákupy v obchodech a on-line, asi 46 procent z výběrů hotovosti a zbývající 4 procenta účtů pro převody peněz a dalších transakcí.

Při porovnání se stejným obdobím minulého roku (leden-září 2013), pak:
- Počet plateb v maloobchodních prodejen provedených platebními kartami vzrostl o 40 procent;
- Počet platebních karet při nákupech na internetu se zvýšil o 24 procent.

Jedním z hlavních důvodů pro zvyšující se počet bezhotovostních plateb naseleniyaChehii se zavádí limity pro finanční instituce v hotovosti. Většina bank stanovit limity na množství hotovosti z bankomatu. Například v poslední době, finanční instituce stanovit limity na částky hotovosti za den.

Také banky drží řadu bonusových programů zaměřených na podporu a zvyšování bezhotovostní platby. V rámci finančních programů, pokud platíte při koupi s platební kartou, po určité době banka vám vrátí určité procento vynaložených prostředků. Také pomocí bankovní karty, dostanete různé bonusy a výhody.

Nárůst popularity bezhotovostní platby mezi pracující populaci vedl k expanzi bankovních karet odvětví služeb. Finanční instituce nabízejí svým zákazníkům stále se zlepšující on-line systému internetového bankovnictví, a umožní vám platit za veřejné služby a dalších služeb využívajících internetové bankovnictví.

Podle statistik, ve třetím čtvrtletí letošního roku, podíl bezhotovostních plateb je asi 50 procent z celkového počtu operací s bankovními kartami.

Podle tiskové služby finančních institucí, ve 3. čtvrtletí letošního roku výrazně vzrostl počet plateb provedených vzdálených klientů internetového bankovnictví.

Podle odborníků se očekává postupný nárůst počtu transakcí s platebními uskutečněných prostřednictvím bankovních karet. Od podzimu 2013, Česká republika má omezení hotovostních plateb za služby a nákup zboží v určitém množství.
Bezhotovostní transakce s platebními kartami daleko vyšší než platby v hotovosti a to jak co do počtu i objemu.