Čeští občané nejsou v žádném spěchu dát úvěry v předstihu


Vydáno: 28.10.2016

Nestabilita v rezidentů ekonomiky nutí České republiky ke snížení míry předčasného splacení úvěrů. Podle odborníků se vyskytuje v průměru plné předčasné splacení je dvakrát méně než minulý rok.

Peak předčasné splacení došlo v prosinci 2015. To přispělo k tradičním důvodů: mnoho dlužníků splácet úvěry přímé ročních prémií a vyšší moci.

Ale během jednoho měsíce se situace dramaticky změnila. Příjem domácnosti klesly, ceny vzrostly, a odhad budoucí situace zůstává nejasný. To vedlo k tomu, že v lednu v první dvacítce bankami nabízeny pouze 300 mil. Kč namísto 602. Odborníci to připisují skutečnosti, že snížení počtu předčasných splátek.

Vidíme zákazníci v nejistotě v ekonomice bylo v menším množství vyřadit úvěry v předstihu. Například, máme plnou zálohu dvakrát spadl částečné splacení zůstat stejná. Předčasné splacení v průměru snížila o 15-25%, říkají zástupci českých bank.

Analytici se domnívají, že mnoho lidí v České republice si neklade za cíl uhasit úvěru před plánovaným termínem ještě protože staré úvěry, které byly nízko na dnešních tržních sazeb. Takže pokud teď budou muset přijmout novou půjčku, bude to stát mnohem víc. Takže "free" peníze, dlužníci raději tráví na každodenní potřeby, a nikoli do provozu půjčky.