Dne 1. února, Českou obchodní inspekcí spotřebitelům pomoci řešit spory s prodejci


Vydáno: 05.02.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Spotřebitelé mohou požádat zdarma po dobu jednoho roku po podání. V pre-regulace uvolněna 90 dnů.
Dne 1. února, bude Česká obchodní inspekce pomoci spotřebitelům vyřešit spory s prodejci. Pondělí spotřebitelé mohou mít help Česká obchodní inspekce řešení sporů s prodejci. Z tohoto inspekce najímání dalších 18 právníků. Inovace poskytuje novelu zákona o ochraně spotřebitele.
Před tím, spotřebitelé v České republice mohli vyřešit spory s prodejci a bránit svá práva pouze u soudu. Bylo to nepříjemné, protože spotřebovává hodně času a peněz, a spotřebitelé by nastat není zbytečný stres. Commerce inspekce naznačují, že ročně na řešení konfliktů u soudu budou považovány za tisíce zákazníků a klientů. Prodejci budou povinni informovat o této příležitosti.
inspekce zaměstnanec bude muset vyřešit konflikt jako nezávislého mediátora. Ta bude poskytovat poradenství a sdílet profesionální výhled na situaci. S ním se strany musí dohodnout sami k sobě navzájem.
Přípravné řízení může iniciovat pouze spotřebitel. Do jednoho roku od data reklamace, že je zatím vztahuje na inspekci. Prodávající do 15 dnů odpovědět, zda bude podílet na přípravném řízení. Termín soudního smíru by neměla přesáhnout 90 dní.