České vědci byli úspěšní při léčbě rakoviny prostaty fotonů

České vědci byli úspěšní při léčbě rakoviny prostaty fotonů

České vědci byli úspěšní při léčbě rakoviny prostaty fotonůČeské vědci byli úspěšní při léčbě rakoviny prostaty fotonů. 98% pacientů po ozáření fotony plně zotavit.
Rakovina prostaty každý rok v České republice onemocní asi 8000 mužů, 1400 lidí umírá na něj. Institute of Oncology. Masarykova v Brně zaznamenala velký pokrok v léčbě tohoto onemocnění pomocí záření fotony. Podle vedoucího radiační onkologické klinice v ústavu profesor Paul Shlampy po 5 letech léčby, která je považována za celou dobu zotavení, plnohodnotný život 98% pacientů. Dražší léčba protony, podle US Research zveřejněny online Prague proton centrum, účinná u 97% mužů.
"Výhody protonové terapie ve srovnání s nulovým fotony. Z tohoto důvodu vysoké náklady na ozařování protonovým v tomto případě není oprávněné, "- řekl Shlampa také řekl, že v roce 2016 20 ozáření fotony stát 120 000 eur, a protony - 545,940 korun. V 35-ozáření fotony pojišťovny zaplatit 210 000 eur, za stejných protonů řízení - 955,395 korun.
Praha protonové střediska inzerovat jejich léčbu v médiích a na internetu. Podle Shlampy, pacienti mohou nahodytys omylem. Co se týče léčby Masaříková Cancer Center Shlampa řekl, že od roku 2006 za použití techniky IMRT - radioterapie s modulovanou intenzitou a další moderní technologie (3D-řídit umístění prostaty, močového měchýře a konečníku), což umožňuje minimalizovat nežádoucí účinky léčby.