Omezení prodeje a vyšších cen - například v České republice se bude bojovat alkoholismu a kouření


Vydáno: 23.01.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Omezení prodeje a vyšších cen - například v České republice se bude bojovat alkoholismu a kouření.
Česká republika vede světovém žebříčku spotřeby alkoholu. Kromě toho, každý čtvrtý český kouření.
V následujících 5 let, Česká republika plánuje snížit spotřebu alkoholu o 5%, tabáku - o 8%. Očekává se, že za 10 let bude dosáhnout ještě lepších výsledků: Češi budou pít alkohol o 30% méně. Pro provádění plánu, vláda chce pomoci vyšších cen a omezení v distribuci alkohol a tabákové výrobky. To bylo na tiskové konferenci řekl, že národní koordinátor v oblasti protidrogové politiky Yindrzhih Voborzhil a náměstek ministra zdravotnictví Lenka Tesco Arnoshtova.
Podle koordinátora, suchý zákon v České republice, se nebude vstupovat, ale pomoci vyrovnat se s problémem pouze striktní regulace a prevence. Česká republika se drží vedoucí pozici na světovém žebříčku spotřeby alkoholu. Průměrná česká nápoje asi 8-9 litrů za rok. Cílem české vlády snížit spotřebu alkoholu o 0,1 litrů za rok.
Každý den v České republice je pití alkoholu asi 12,5% populace starší 15 let. Každý den, každý čtvrtý obyvatel v České republice zakuryuye cigaretu. Pravidelně pití a kouření je 16% z 15-let. Ve vládě je přesvědčen, že pro boj s problémem brání "vysokou míru tolerance" Češi.
Zákon proti tabáku a právního regulace hazardních her v České republice probíhá v Parlamentu. Některá ustanovení, jako je například úplný zákaz kouření v restauracích, jsou zmírněny. Náměstek ministra zdravotnictví doufá, že zákon proti kouření ve stravovacích zařízeních ještě schvalovat, a to se projeví v květnu tohoto roku. Podle průzkumu populace, 78% se vyslovilo pro zákaz kouření v restauracích.