České pojišťovny převedeny na účty v národní bance


Vydáno: 28.11.2016

Jednou z prvních velkých společností udělal VZP - nové účty zde bude platit od prosince.

Podle změny pravidel hosraschetov všechny české pojišťovny v rámci zdravotního pojištění musí platit před začátkem února 2017 uzavřít své účty v komerčních bankách a open - sazby v České republice. V této souvislosti budou zaměstnavatelé a podnikatelé od příštího roku platit za zdravotní pojištění pro nové výpočty narovnání. Ačkoli jiných typů pojištění inovačních doteky.
Některé pojišťovny již přijímat platby na svých účtech v národní banky. Zejména se to dělá v takových společností jako pojišťovny ministerstva vnitra (Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra), České průmyslové zdravotní pojišťovny (Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, CPZP), Vojenské lékařské pojišťovny (Vojenská zdravotní pojišťovna, VoZP) a pojistná jednotka společnost Škoda (Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, ZPS).
"Společnost poslal CPZP pojistné se platí asi 220 tisíc zpráv s informacemi o nových účtů jsou již Sazby od 1. října letošního roku," - řekl mluvčí CPZP Jelenk Mazurová.
Postupně převést operací na národní banky resortní zdravotnické pojišťovny (Oborová zdravotní pojišťovna, OZP), jakož i společností Revírní bratrská pokladna (RBP) a Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP). Ten, zejména, oznámil, že nové účty za plátci pojistného budou začínat číslicemi "111" - na začátku prosince všichni zákazníci obdrží nová čísla účtu a e-klasická pošta.
To znamená, zaměstnavatelé, kteří platí zaměstnancům zdravotní pojištění VZP, bude používat účty v národní banky dne 10. prosince fyzické osoby podnikatele - od 1. ledna příštího roku.
Mezi ZPMV zase poznamenal, že změny zákaznických nepřinese zvláštní výhody - ano, před tím, než byla nabídnuta možnost výběru z několika účtech v komerčních bankách, aby se zabránilo vyplácení provizí, teď alternativy bude. Kromě toho mohou nastat problémy, a pokud je to nutné placení účtů v hotovosti - síť poboček komerčních bank je mnohem širší než národní banky.
Jedním z problémů při přechodu na nový účet, je skutečnost, že ne všichni zákazníci čtou jim poslal zprávu - a může i nadále platit staré účty. V tomto ohledu, mnoho firem se obrátil na ministerstvo financí o prodloužení přechodného období, dokud všichni zákazníci nechodí platit účty prostřednictvím národní banky.
Připomeňme, že 23. září v Praze uzavřel úřad pojišťovny VZP Street Vinogradsky. Společnost slibuje, že brzy v blízkosti tohoto místa budou uspořádány nové oddělení - hotel Panorama.