České pivo zvítězí ve světě


Vydáno: 20.06.2018

Není žádným tajemstvím, že Česká republika vyrábí nejchutnější pivo na světě. Češi jsou vášnivými fanoušky pěnového nápoje a dávají přednost všem ostatním typům alkoholických nápojů. Pití piva není jen pití alkoholu. Pro ně je to mnohem víc a představuje jakousi národní tradici.

Po dlouhá léta má české pivo jednu z vedoucích pozic na mnoha světových trzích. Nedávno však prodej piva z České republiky dosáhl rekordní úrovně. Značka Plzeňský Prazdroj označila rekordní ukazatel exportních produktů. V letošním roce se objem prodeje v zahraničí zvýšil o více než 8% než v předchozích letech.

Jak uvedl zástupce oddělení public relations této pivovarnické společnosti, byla nedávno stanovena známka, která dosáhla více než 100 milionů litrů českého piva. Tento ukazatel je nejvyšší v historii společnosti piva. Zároveň bylo v zahraničí prodáno asi 40 milionů litrů, v jiných zemích, kde místní obyvatelé také aktivně upřednostňují opojný nápoj. Německo, Slovensko a Jižní Korea jsou státy, jejichž obyvatelé ne méně než Češi milují pivo a pijí ve velkém množství.

Jak uvedli finanční analytici, aktivní prodej pivovarských produktů závod Plzeňský Prazdroj začal po výměně vlastníka společnosti. V roce 2017 vedl vedení společnosti japonští zástupci. Po nové vládě došlo ke změnám ve složení výrobních a výrobních technologií, kvalita piva se výrazně zlepšila. Tuto skutečnost lze poznamenat jako opravdové pivní gurmány z České republiky i mezinárodní. Zlepšení kvality a chuti piva povzbuzuje spotřebitele po celém světě k výběru zboží společnosti Plzeňský Prazdroj.

Zástupci společnosti tvrdí, že se tam nezastaví a plánují dobýt celý asijský trh. Jako silný potenciál pro velké prodeje zvažují Čínu. Nedávno se v některých velkých městech začalo s realizací českého piva, které postupně naplní celý čínský trh.