České firmy zmínil volných pracovních míst, které jsou nejobtížnější zavřít


Vydáno: 09.01.2017

České-německá obchodní komora provedla studii a zjistili, jak obtížné je najít firmy republika kvalifikovaného servisního technika.

České-německá obchodní komora má na poplach: příliv nových investorů v České republice je ohrožen nedostatkem odborníků s technickým vzděláním. Podle jejího průzkumu téměř devět z deseti zahraničních firem nemůže nalézt na českém trhu práce kvalifikovaných zaměstnanců s osvědčení o odborné přípravě. 3/4 zaměstnavatelé deficit techničtí pracovníci se středoškolským vzděláním, může 60% neuzavře pracovní místa, která vyžadují pracovníky s diplomy vysokých škol.
Studentské serednospetsialnyh instituce, které jsou připraveny pro práci v průmyslovém sektoru mohou být jisti, že jejich práce nepůjde. Dokonce i během tréninku, zaměstnavatelé z nich činí nabídku zaměstnání.
Viceprezident České-německé obchodní komory Pavel Roman řekl, že i ti investoři, kteří již pracují v této zemi nejsou vždy jisti, zda mohou rozšířit výrobu, a příčinou je nedostatek pracovních sil.
Kromě toho Komora poznamenává takový problém jako nedostatečné výchově absolventů technických škol. V tréninku mohou tyto odborníky jít do praxe po dobu dvou let. Nejtěžší věc, v České republice je najít kvalifikovaný elektrikář, instalatér a robotika programátor. V dalších vzdělávacích zaměstnavateli ročně investovat asi 30 milionů korun.