České banky zlepšit hypotéky až do nulových sazeb


České banky zlepšit hypotéky až do nulových sazeb

Rekordně nízké úrokové sazby a příznivá ekonomická situace v České republice vedou k tomu, že lidé stále více využívají půjčky. Ve většině případů - na nové bydlení nebo opravu. České banky se snaží, aby hypoteční nejatraktivnější a pohodlné. Například banka Česká Sporzhitelna byla zahájena v srpnu možností refinancování hypotéky online.
Přestože se průměrné hypotéky úroková sazba mírně vzrostla v červenci (na 1,88%) a úvěry přijaté žádosti o menších finančních institucí očekávat, že úrokové hypotéky lidem v České republice po prázdninách opět stoupat. V boji o zákazníky, banky nabízejí hypoteční odlišné možnosti a bonusové služby.
Většina obyvatel České republiky přitahovány nízkými úrokovými sazbami. Proto se banky zahájit nové nabídky. Například banka zavedla Moneta Money Bank "Hospodářským hypotéku", v němž jsou vypočteny sazby úvěrů na základě rozdílu mezi reziduí a kreditní zůstatky na běžných účtech. Čím více peněz na účtu klienta, tím méně se bude platit za hypotéku. V důsledku toho, že zákazník je schopen snížit úrokové sazby až na 1,48%.
Podobné programy nabízené bankami Fio bankou a Raiffeisenbank. Slíbili, že pokud částka na účet zákazníka bude rovna hodnotě nesplacené hypotéky, úvěru nepočítá žádné příplatky, bude sazba 0%.
Kromě nízké úrokové sazby, hypotéky ochoten chtějí, aby jejich půjčky byl flexibilní. Proto se stále více a více bank nabízí odložené platby na samém začátku plateb.
V podzimních bankami nabízet nové produkty, které stále nechtějí komentovat. Víme, že banka ČSOB připravuje novinku pro studenty v průběhu studia nechce žít v koleji nebo v pronajatém bytě, a ve svém vlastním domě.
Některé banky již oznámily, že napravit své služby kvůli změnám v zákoně o dani pro získání nemovitosti, které 01.11.2016 musí platit kupující namísto prodávajícího. Banky plánují poskytnout zákazníkům dodatečnou částku pod hypotéku.
Průměrná doba trvání stanovenou lhůtu také zvyšuje. Lidé chtějí držet úrokové sazby nízko tak dlouho, jak je to možné.
"V poslední době, zákazníci mají zájem o dlouhodobou fixaci, například, 8 nebo 10 let, což jim poskytne nejnižších plateb na delší období", - potvrzuje manažer hypotečních bank České Sporzhitelna Karel Habek.
Nicméně, změny nemusí být jen k lepšímu. Například ty, kteří chtějí vzít úvěr nebude mít hypotéku na 100% nákladů na bydlení.