České banky začaly používat nový marketingový přístup


Vydáno: 10.11.2016

Podstatou inovace je: dlužník obdrží, řekněme, automobil nebo hypotéka je hned po určitou dobu, obvykle od jednoho do čtyř let neplatit jistiny dluhu, ale pouze sloužit, že platíte pouze úroky z úvěr. Dnes je nejběžnější varianta kreditních dovolenou - že se jim kdykoliv pomocí úvěru.
Cítit nový nástroj v akci provedeno několik velkých českých bank. Nicméně, některé z nich až ke kritériím novosti během speciální akce.
Úvěrové svátky se staly dalším nástrojem, který zvyšuje dostupnost úvěrů. Bankéři se domnívají, že existuje spousta potenciálních zákazníků, kteří jsou psychicky připraveni koupit nemovitost nebo auto úvěr, ale nemůže tak učinit z několika důvodů. Jeden z nich - neschopnost akumulovat prostředky na zálohu a půjčky. Kromě toho, dlužníci jsou zmateni, téměř celý měsíční příjem půjde na splacení úvěru. Všimněte si, že úvěrová politika kterékoliv banky stanoví, že měsíční splátka úvěru by neměla překročit obvykle 50% (maximum - 70%) čistého zisku dlužníka za stejné období. Ale často se stává, že potenciální dlužník nezapadá do této normy. Až do teď, s cílem snížit měsíční platby banky masivně zvýšené úvěrové podmínky. Takže když před několika lety hypoteční po dobu 20-30 let byl raritou, dnes je běžným jevem. Totéž platí pro půjčky na auta. Banky začaly poskytovat úvěry se splatností tři až pět let, nyní může prokredytovatysya až osm let. Kromě toho, aby rozšířit okruh dlužníků, banky a masivně sníženými požadavky na zaplacení dolů. Kromě toho, nedávno dlužníci možnost zahrnout všechny náklady na zpracování úvěru v těle úvěru je zaplatit jim maloobchod.

Nicméně, mnoho bankéři věří, že úvěr dovolenou - je efektivní a užitečný nástroj pro zákazníka v případě zásahu vyšší moci. Například, když jsou neočekávané výdaje nebo dočasné finanční potíže.