České banky, pracující se sociálním hypotéky


Vydáno: 24.10.2016

Český stát se snaží řešit problémy bydlení s nízkými příjmy a zranitelných skupin obyvatelstva o použití speciálního softwaru. To je důvod, proč se banky pracují se sociálním hypotéky. A existuje několik typů programů:

- Úvěry na bydlení, kde Dotace je ve formě nižší úrokové sazby;

- Dotovat náklady na bydlení;

- Byty na prodej za snížené ceny veřejného bydlení.

Tyto hypoteční programy jsou rozděleny do několika oblastí.

Pro mladé rodiny
Poměrně dlouhou dobu v České republice zavedla zvláštní státní program poskytování bydlení pro rodiny, ve kterých páry nejméně třicet pět let. Nicméně, existují i jiné podmínky pro účast. Jedním z nejdůležitějších - rodina třeba vzít v úvahu vhodná pro život a stát v příslušné fronty.

Při absenci dětí v rodině, je přiděleno 48 metrů čtverečních. V přítomnosti dětí, které poskytují životní prostor je vyroben ve výši 18 čtverečních. m každý.

Velikost společenský program pomoci pro mladé rodiny určen zvlášť pro každý region, založený na průměrných nákladech bytových prostor. Ale obecně je velikost prostředků se určuje na základě 35% průměrné ceny bydlení pro rodiny bez dětí a 40%, - mít děti.

Je třeba poznamenat, že banky, pracující se sociálním hypotéku, někdy s jejich vlastními programy. Předpokládejme, že speciální produkt "Mladá rodina" je implementován v Sberbank. První platba na něm je 10% pro rodiny s dětmi a 15% pro ty, kteří s žádnými dětmi. Banka poskytuje speciální výhody - v případě, že dítě se narodí v době připsání může odložit platbu až na tři roky nebo poskytnutí úvěru. Také dovolí Sberbank přilákat co sozaёmschikov a rodiče (i v důchodu) zvýšit částku půjčky.

pro armádu
Tato kategorie občanů může získat úvěr na bydlení se zvláštním státního programu "Vojenská hypotéky". Je konstruován tak, že armáda dostává roční dotaci na bydlení, zachyslyuvanu speciální osobní účet. Tyto prostředky mohou být použity pro výrobu počáteční platby za hypotečních úvěrů.

Pro rodiny s dětmi
Banky pracující v sociální hypotéku, poskytnout příležitost k uhasit část úvěru s pomocí mateřské kapitálu. I když je třeba připomenout, že může být vyplacena až po třech letech od narození jejího druhého dítěte.

Pro mladé profesionály
V mnoha regionech existují speciální programy, které pomáhají získat vlastní bydlení pro mladé profesionály. Ve většině případů jsou to lidé, kteří pracují v rozpočtových institucí a organizací. Obvykle pilhovist úvěr je poskytován nižší úrokové sazby, ale také - pokud jde o významné oslabení akontace.