České banky jsou nejspolehlivější ve střední a východní Evropě


Vydáno: 23.10.2016

Česká banka Komerční banka byla nejspolehlivější bankou ve střední a východní Evropě v roce 2016, odhaduje, světově proslulý finančního časopisu Global Finance.

České banky letos držet vedoucí pozici. Druhé místo v žebříčku je další česká banka - Česká spořitelna. Z top 10 bank žebříčku je polovina polské banky - 5 pozic od 3. do 7.. Mezi nejspolehlivější polských bank uznán ING Bank Slaski, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, Bank Handlowy ve Varšavě a mBank.

V pevné "desítce" zasáhla ruská banka pro rozvoj a zahraniční hospodářství (Vnesheconombank, VEB), přičemž 10.místo. Dvě banky z Rumunska - BRD - Groupe Société Générale a Banca Comerciala Romana vzal osmém a devátém místě, resp.

"V loňském roce, střední a východní Evropy viděli významné politické změny v dobách ekonomické nejistoty. Náš žebříček ukazuje banky, které si vybudovali pevné základy - bezpečnost a stabilitu v těchto rychle se měnících podmínkách, "- řekl ředitel zveřejňování výsledků Dzhiarreputo Joseph.

Nejspolehlivější bank v Asii, v závislosti na zprávě, byly opět banky Singapuru, kteří obsadili první dvě místa v žebříčku - DBS Bank (1. místo) a OCBC banky (druhé místo). Na třetím místě Korean Bank Korea Development Bank. Také v seznamu 7. až 10. příčku dostal představil Hong Kong (Hang Seng Bank) a Čína (China Development Bank, rozvoj zemědělství Bank of China, Export-Import Bank of China).

Vítězové byli vybráni na základě posouzení ratingu dlouhodobých devizových hodnocení od agentury Moody 's Standard & Poor' s a Fitch, a vychází z celkové hodnoty majetku 500 největších bank na celém světě.

Dříve časopis vydávaný top 50 nejbezpečnějších bank na světě. Německá banka KfW již pátý rok po sobě považovány za nejspolehlivější banka na světě, následovaný Zürcher Kantonalbank ve Švýcarsku a zavře tři vůdce přes německé banky - Landwirtschaftliche Rentenbank.