České banky budou přenášet data o účtech daňových cizinci inspektoráty


Vydáno: 16.12.2016

Od ledna 2017 bude české banky informovat finanční správu účtů zahraničních klientů.
České banky budou přenášet data o účtech daňových cizinci inspektoráty
Od příštího roku české banky budou muset informovat finanční správu účtů zahraničních klientů, a to jak fyzických i právnických osob. Toto opatření pomůže státní bojovat proti daňovým únikům. Poskytovat informace o účtech směrnice cizince zavazuje banky, aby v Evropské unii. Nicméně zákon dosud nevstoupila v platnost v České republice, které by mohly značně komplikovat činnost bank.
Mezi data, která budou banky převedly finanční správu účtů zahraničních klientů a jsou identifikační čísla daňových poplatníků. Budou procházet hospodaření státu, který vydal občanství držitele účtu. Český finanční řízení bude také dostávat informace o účtech českých občanů a podniků v zahraničí. Příjem dat banky budou potřebovat v případě, že společnost bude mít několik majitelů z různých zemí.
"Banky budou muset získat identitu majitelů podniků s alespoň 25% práv. Banky potřebují poskytnout veškeré informace, včetně identifikačního čísla daňového poplatníka, "- řekl náměstek ředitele České bankovní asociace Philipa Hanzlíka.
Banky nemají přístup k identifikačním číslem poplatník, takže mají na to zeptat svých klientů. To je možné pouze změnou zákona, ale odpovídající návrh zákona v České republice nebyla ani předložena k projednání v Parlamentu.