České bankovnictví téměř nepřináší příjmy zahraničním vlastníkům


České bankovnictví téměř nepřináší příjmy zahraničním vlastníkům

S každou investovanou korunu investoři obdrží pouze 60% toho, co bankéři dal před krizí. Přesto, že české banky považována za jednu z nejstabilnějších v Evropě. Jejich zahraniční vlastníci, které přinášejí o 50% vyšší příjem než pobočku v západních zemích. To se však může brzy skončit.

Podle České národní banky, výnosy z akcionářů peněz investovaných v českých bankách na konci roku 2016 klesl o 16%. Přestože nemají stěžovat: České banky se investic, která by mohla vrátit do Evropy. Návratnost kapitálu na západ od českých hranic je 11%, na východě - 10%.

Regulační orgány vyžadují, aby banky více a více kapitálu, ale příjmy klesat. Méně lidí raději nosit své peníze v bankách. Navzdory tomu, že v roce 2016 likvidace bankéřů bylo o 10% více kapitálu, příjmy poklesly o 4%.

Podle Patricka Rozhumberskoho, rentabilita vlastního kapitálu v průběhu času se sníží pouze. All protože na trhu žádné dobré nabídky, a tudíž schopnost vydělávat. Nicméně rozpětí českých bank je mnohem vyšší než v západních zemích. České banky ještě spadat pod plnou kontrolu evropských regulačních orgánů.

V této souvislosti, že zahraniční vlastníci českých finančních institucí začaly omezit velikost dividend. Návratnost vlastního kapitálu českých bank, experti říkají, že by měla zůstat na 15%.