Česká vláda se rozhodla urychlit vydávání pracovních víz Ukrajinská


Vydáno: 10.02.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

V blízké budoucnosti bude Česká republika přijímat konkrétní opatření k urychlení procesu vydávání pracovních víz pro obyvatele Ukrajiny. Tak se česká vláda rozhodla urychlit vydávání víz do ukrajinských dělníků.
Česká vládní koalice se rozhodla urychlit vydávání pracovních víz pro ukrajinské občany. Po jednání, koalice rada na tomto místopředsedy strany Ian Bartoshek populistů. Podle vedoucího klubu ČSSD poslanců Roman Sklenaka na toto téma bude setkání zástupců ministerstev práce, vnitra a průmyslu. V blízké budoucnosti budou muset učinit konkrétní návrh.
Ministr financí Andrew Babish v minulosti předmětem kritiky, že některé firmy jsou nuceny čekat měsíce, zatímco jejich pracovníci z Ukrajiny obdrží vízum. Protože oni nejsou ven na volná pracovní místa.
Podle Bartoshka, koalice se přesunula na toto téma. Vláda bude rád, pokud víza bude flexibilní, rychlé a včasné a pokud zaměstnanci v případě ztráty zaměstnání se vrátí na Ukrajinu.
Bartoshek dodal, že politika Ministerstva práce a sociálních věcí by se měla zaměřit především muset jít do práce povzbudit obyvatele České republiky, kteří nechtějí pracovat a kontrolu těch, kteří pracují nelegálně.
Podle statistik, čeští zaměstnavatelé nabízet v lednu 107,779 volných pracovních míst, což je nejvyšší počet od roku 2008.