Česká Romové, kteří přežili holocaust obdrží náhradu z Německa


Vydáno: 05.08.2016 | Aktualizace: 15.08.2016

Česká Romové, kteří přežili holocaust obdrží náhradu z Německa.
Docela dost českých Romů, kteří v 40. letech. Přežili nacistické perzekuce a věznění v koncentračních táborech v Německu obdrží od kompenzaci jednorázového 2500 eur. Spíše je to o 10-20 minulosti, které přežily do dnešních dnů obětem holocaustu - Romové v České republice. Informace potvrdilo ministerstvo zahraničních věcí.
Německo musí vyčlenit finanční prostředky na českých Romů prostřednictvím fondu pro nežidovských obětí. Více než před rokem romských organizací, požadovali náhradu od ministerstva zahraničních věcí. "To bude platit německé straně práce tohoto ministerstva úspěšně dokončen," - řekl tiskový atašé Michaela Lahronova.
Dodala, že pozitivní řešení do Německa měsíců před jednáním. České ministerstvo zahraničí obdržel oznámení, že náhrada bude vyplacena. Nicméně, jak dosud neznámé výhody a podmínky jejich času.
5500 Roma na území Protektorátu Čechy a Morava v příhraničních zemích byli posláni do koncentračních táborů. Po propuštění se vrátil jen 583 lidí. Ti, kteří si dnes, 70 let po válce, na náhradu škody, mají velmi málo. Podle ministerstva, řekl o 15 z nich přežili k tomuto dni. V současné době pouze 10 předložily žádosti.
Někteří Romové, kteří jsou obětí nacistických zločinů v minulosti již obdržel náhradu z Německa spolu se zástupci jiných národností. Přesně, kolik z nich byli Romové ve státních institucích neví. V roce 1982, německý prezident se omluvil za rasistické pronásledování Romů, potom českých a moravských Romů získal náhradu v 90. letech. 20 v.