Česká republika se zvýšil na rekordních v žebříčku snadnosti podnikání


Vydáno: 20.12.2016

Světová banka představila další mezinárodní rating podnikající 2017: Česká republika letos vzrostl o 9 pozic.


Mezinárodně, Světové banky Doing Business 2017, která hodnotí stav světa pro pohodlí a snadnosti podnikání, získala Česká republika rekordní 27. místě. Tak vysoko, jak letošního roku Česká republika nebyla nikdy vznesena. Ve srovnání s loňským rokem nárůst byl 9 pozic. V roce 2010 se Česká republika umístila v žebříčku 74. příčku.
Zlepšit postavení okamžitě reagovali ministři vztahuje zlepšení. Ano, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek řekl pokrok pro 29 míst v souvislosti indexem elektrichestua.
Z hlediska zahraničního obchodu České republiky obhájil první místo. Také v žebříčku zemí pomohlo daňové sazby, o kterou je Česká republika se zvýšil ze 122 na 53..
"Jednoduchý a přátelský daní, obecně zjednodušení daňového systému - náš jasnou prioritou v nadcházejícím období. Myusilenno na tom pracuje, například pod "Moje daní" (MOJE Dane) », - řekl v pořadí český ministr financí Andrew Babish.
Naopak, je Česká republika není chválen indikátoru, který hodnotí proces získání stavebního povolení. Tímto kritériem je Česká republika klesla o 3 poloh a konaly 130. Podle ministra Mládka, je závažnou překážkou ekonomického růstu.
Doing Business hodnocení hodnotí podnikatelské prostředí v 190 zemích, s ohledem na právní, administrativní a finanční předpisy, stejně jako čas potřebný pro otevření a ve fázi počátečního provozu malých a středních podniků. Rating považován za autoritativní zdroj informací pro investory.
V Doing Business 2017 Rusko zařadil 40. místo, Bělorusko - 37., Ukrajina - 80..
První tři místa v žebříčku vzala na Nový Zéland, Singapur a Dánsko, resp. V první desítce jsou také Hong Kong, Jižní Korea, Norsko, Velká Británie, USA, Švédsko a Makedonie.
V posledním místě žebříčku se usadil Venezuela a afrických zemí (Libye - 188 th, Eritrea - 189 th, Somálsko - 190 míst).