Česká republika se stala rychlejší nárůst cen


Vydáno: 11.11.2016

Inflace v České republice v říjnu dosáhla 0,8%, a je více, než se očekávalo.

Spotřebitelské ceny v České republice v nadcházejících měsících poroste rychleji než normálně. Tento stav je indikován skutečnými údaji o inflaci v zemi. Do konce roku, může přesáhnout prahovou hodnotu 1%. Někteří analytici se domnívají, že inflace v České republice mohl dosáhnout 2% (cíl České národní banky) dříve, než se očekávalo: v prvních měsících příštího roku, a to v polovině roku 2017.
Ve srovnání meziroční inflace v České republice vzrostl na 0,8% (v září 0,5%). V poslední době tak rychle, spotřebitelské ceny v zemi vzrostl v červnu. Důvod spočívá v kolísání cen pohonných hmot. V říjnu toho vzrostla o 3,2% ve srovnání se stejným měsícem loňského roku. Rostou i ceny obuvi a oděvů. Téměř 5% dražší alkohol a pivo. Tabákové výrobky byly o 6,2% dražší než v říjnu 2015.
Zvýšené účty, platba za elektřinu a vodu. Nyní lidé platit více za wellness střediska, rekreace, kulturních aktivit, ubytování a stravování. Finanční služby také růže. Ale některé potraviny a nealkoholické nápoje, naopak, jsou stále levnější. Zlevnily a zemní plyn.