Česká republika se aktivně roste počet uživatelů mobilního bankovnictví


Česká republika se aktivně roste počet uživatelů mobilního bankovnictví

Mezi klienty českých bank 1,13 milionu lidí alespoň jednou za měsíc, přejděte ke svému účtu v rámci internetového bankovnictví prostřednictvím mobilního telefonu, píše portál E15 s odvoláním na průzkum provedený mezi bankami působícími v České republice.

Zástupci úvěrových institucí, podle portálu, opravit více uživatelů mobilního bankovnictví ve výši 50% až 100% za posledních 12 měsíců a očekávané míry uchovávání v nadcházejících měsících, byť s mírným zpomalením v některých případech.

Největší počet zákazníků, kteří si stáhli bankovní aplikace mobilního je Česká spořitelna, mezi jeho klienty 243 tisíc. Lidé mají podobnou službu. Na druhém místě - Komerční banka (. 145000 Členové příloha), po kterém následuje: ČSOB, mBank (133 tis.), Air Bank (115 tis.), ZUNO (100 tis.) UniCredit Bank (85 (140 tis.) tis.), Raiffeisenbank (80 tis.), Fio Banka (60 tis.) a Equabank (25 tis.).

"Nemůžeme očekávat, že za pár let, každá česká komunikovat s bankou pomocí mobilního telefonu. Pobočková síť a osobní kontakty jsou nedílnou součástí bankovní činnosti ", - UniCredit Bank. Tak, zdůraznil v Equabank, více než polovina e-maily jsou otevřeny a při pohledu na chytré telefony, a toto číslo bude jen růst.

Na český trh připravuje klienty k předkládání návrhů na vývoji mobilních transakcí - například zavedení telefonu a "inteligentní" sleduje virtuální platební kartu že mají v plánu zavést Komerční banky, České spořitelny a Fio banka.

Podle sídlem ve Velké Británii Juniper Research, do konce letošního roku bude používat mobilní bankovnictví na 1 miliardu lidí na celém světě, a do roku 2020 jejich počet mohl vzrůst až na 2 miliardy.