Česká republika může být považován za světový lídr v oblasti avtobusiv


Vydáno: 27.01.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Česká republika může být považován za světovým lídrem ve výrobě autobusů, pokud autobus korelují počtu vydaných a počet obyvatel v zemi. Česká republika byla státní autobus.
Na záznamu při výrobě autobusů v České republice nemluví moc. Nicméně, průmysl se stal jedním z nejdůležitějších v automobilovém průmyslu v zemi, a podařilo dosáhnout působivé výsledky. V České republice je nejvyšší podíl na světových autobusech vyráběny na jednoho obyvatele.
Hlavní výrobci autobusů v České republice - Česká republika Iveco a SOR Libchavy. V loňském roce se porazit záznam byl poprvé vydána více než 4 tisíc autobusů. Celkem bylo vyrobeno 4517 autobusů, což je o 16% více než v předchozím roce. Vedoucí společenství automobilového průmyslu Antonín Shipek, zda je poměr nových autobusů na obyvatele České republiky před ze všech zemí na světě. Za tisíc lidí v zemi, což představuje 0,43 autobus.
Shipeka neobtěžují ani skutečnost, že Francie a Německo od roku 2012 přestala zveřejňovat informace o počtu autobusů vyrobených za rok. On řekl, že Česká republika je malá, takže to bude ještě provést více autobusů na obyvatele. V oblasti osobních automobilů v těchto výpočtech vést Slovensko. V roce 2015, Iveco vyrobila 3728 autobusů, 400 více než v roce 2014, a SOR Libchavy - 700 vozů (jedna třetina nebo více).