Česká republika je teď přitahuje němečtí investoři více než Polsko


Vydáno: 09.06.2016 | Aktualizace: 09.06.2016

O tři roky Polsko mělo vedoucí postavení na žebříčku popularity mezi německými investory. Nyní to nahradilo Českou republiku. Česká republika je nyní přilákat více německých investorů než v Polsku.
Polsko již není nejatraktivnější zemí pro investory ve střední a východní Evropě. Nyní se koná Českou republiku. To řekl, že německo-polské obchodní komory, který každoročně porovnává podnikatelské prostředí v 16 zemích v regionu.
Více než polovina z 1500 německých podnikatelů v úvahu, že česká ekonomika je nejspolehlivější. Tak za poslední tři roky neporažený Praha Varšava. Výsledkem studie vyjádřil k bankovní analytik České spořitelny Petr Bartek: "Současná polská vláda dává přednost cizincům. Například, tam byl návrh zákona o zdanění obratu v maloobchodě, přičemž v malých domácích firem mít oprávnění velkých sítí. Také není příznivé investiční klima a plány, jako je povinné přeměně hypoték ve švýcarských franků v zlotého. "
Polsko a Česká republika hraje za mzdu. V průběhu posledních tří let, Češi se podařilo mnohem konkurenceschopnější tím, že sníží náklady jednotlivých platů. V České republice, němečtí investoři se aktivně zajímají a Litva.