Česká republika bude mít více autobusů s USB porty


Vydáno: 10.01.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Česká republika bude mít více autobusů s USB porty pro nabíjení telefonů a dalších technologických inovací. V roce 2016 veřejné dopravy cestující české ocení inovace.
V letošním roce České cestujících veřejné dopravy očekávají pěkné velké změny. To platí především dilatační autobusové parky na příměstských linkách. Například, nosič Arriva plánuje nákup 20 nových autobusů na několik milionů korun. "Jedná se o moderní nízkopodlažní autobusy. Budou vybaveny USB porty pro nabíjení telefonů nebo tablet "- řekl portál Metro.cz ředitel Arriva Daniel Adamka. Nové autobusy budou muset objevit na jaře tohoto roku.
Inovace připravit a dopravní společnosti, která v letošním roce se chystá vstoupit do provozu 32 nových tramvají s Wi-Fi a asi 100 nových autobusů. Schopnost dobít mobilní telefon v autobuse v loňském roce zavedla dopravce Polkost, který slouží předměstské trasu z Prahy do Kutné Hory. Podle mluvčí společnosti Paul Golub, v letošním roce, bude dopravce zaplatí za testování elektronické letenky.
Nové příměstské autobusové linky se objeví ve společnosti ROPID. Budou maloval v červené, modré a bílé barvy. Autobusy jsou vybaveny digitálními přístrojových desek.