Česká přebírá státní životní úroveň pro eurozónu


Vydáno: 21.11.2016

Ministerstvo financí České republiky představila makroekonomické predikce pro příští rok, hospodářský růst v České republice před Polsku, Maďarsku, na Slovensku a ve Slovinsku.

Česká přebírá státní životní úroveň pro eurozónu
Životní úroveň v České republice s ohledem na 12 původních států eurozóny poroste v příštím roce. Ministerstvo financí České republiky prezentoval makroekonomickou prognózu, podle níž v roce 2017 by měl HDP na obyvatele České republiky vzroste na 82% vůči euru. Pro tento ukazatel bude Česká republika předjíždět Polsko, Maďarsko, Slovensko a Slovinsko.
"Vzhledem k tomu, 2016 a 2017, respektive díky silnému ekonomickému růstu v České republice než v 12 zemích eurozóny, v roce 2017 průměrné ekonomické úrovně v České republice by se měl postupně vzrůst na 82% průměrné rychlosti 12 zemí eurozóny," - píše se v prognóze.
Ministerstvo financí uvedlo, že loňská DPH na obyvatele v paritě kupní síly, aby snížená v Řecku, Estonsku, Litvě, Chorvatsku a Portugalsku.
Ekonomická porovnat úroveň kupní síly založené na populaci. Tento ukazatel odráží schopnost obyvatel různých zemí na nákup stejný koš zboží a služeb.