Česká národní banka poskytuje zdarma online učit finanční gramotnost


Vydáno: 21.10.2016

Nový vzdělávací projekt České kurzů Peníze na útěku pomáhají obyvatelé České republiky ke zvýšení finanční gramotnosti a naučit se správně distribuovat peníze.

Česká národní banka zahájila nový projekt webu www.penizenauteku.cz Peníze Městě na útěku ( «Ubehayuschye peněz"), zaměřené na finanční vzdělávání. Projekt pomůže lidem orientovat ve světě financí, učit se, jak vytvořit svůj domov vyrovnaný rozpočet a zrušil peníze, aby se zabránilo finanční problémy v neplánované okolností.
"Cílem projektu - jasným a jednoduchý způsob, jak naučit mladé lidi ve věku 18 až 35 let finanční gramotnosti. Chceme, aby jim pomohla nejen učinit rodinný rozpočet, ale také zvýšit své znalosti o funkci Rates úřadu jako hlavní banky v zemi a nezávislého garanta finanční gramotnosti "- řekl manažer banky Jiří Rusnok, který provozuje projektový tým v oblasti finančního vzdělávání.
Vzdělávací portál vyvinula agentura Symbio. Na místě mohou otestovat své finanční znalosti zvolit příslušné finanční instituci (úvěry, pojištění, spořící účty) a přečtěte si užitečné tipy na udržení rozpočtu.