Česká národní banka


Vydáno: 26.04.2016 | Aktualizace: 26.04.2016

Česká národní bankaČeská národní banka je neustále poukazuje na dvě procenta inflace. Neustále je to o jeden a půl procentního bodu nad rámec. V předpovídání centrální banka prostě není moc dobré. Nicméně, jeho finanční modely jsou považovány za nejlepší vytvořit budoucnost.
Česká národní banka řídí měnovou politiku, aby udržela inflaci na dvě procenta. Ve skutečnosti: zatlačte ho až dvě procenta, a poté ji držet tam. Argumentem pro zásadní řešení, aby upravila své sazby, měnové intervence, nebo používat jiné nástroje měnové politiky, používá model inflační prognózy. Tento robustní model počítače podporuje a neustále zlepšuje teoretické tým analytiků a její výsledky pravidelně putují do rukou novinářů a veřejnosti. Většina členů představenstva se domnívají, že tento model, jen občas slyšet od jednoho z nich jedno slovo o nejisté budoucnosti by mělo být více opatrní v širší perspektivě.
Co chybí? Millimeter! Ale tam bylo hodně ...
Předpovídání modelu, Česká národní banka očekává, že inflace na čtvrtletní bázi až na dva roky dopředu. To lze snadno vysledovat, prognózy po dobu osmnácti měsíců dopředu - a to je čas, kdy je cílem ČNB jejích politik - je již dlouho skutečná inflace odchyluje o více než 1,5 procentního bodu. Je-li cílem je být padesát procent, pak je to velký úkol. Ale tady máme za cíl dvě procenta ...
Pro uspokojivých výsledků banka bude trvat řadu akcí, které se liší od skutečnosti, řekněme, jednu desetinu procenta nebo dva. Koneckonců, je to zcela nový se musí odrazit v cenách dva nebo tři měsíce (to znamená, že pokud bychom vyloučit rušení seshora, tak zakládat nové daně)?
Na první pohled je zřejmé, že skutečnost, že inflační prognózy pro příští čtvrtletí je také kopírovat. Ve skutečnosti je to spíše vypadá, jako by posuzování inflačního po zveřejnění navzdory dělat něco jiného, než bylo předpovězeno osud. Jen jednou (v posledních jedenácti prognóz) v reálném inflace blíže k počasí - a to i v případě, kdy byly tam dva scénáře bezpečnostního vývoje. Posouzení inflace na zhruba tři až čtyři měsíce dopředu se liší od skutečnosti v průměru o 0,6 procenta.
Mimochodem, ve sledovaném období od dubna 2013 do současnosti, pouhým okem vidět, že odchylky rostou, ale ne tento model předpovědi nějak zlepšit.
Osobně je malá naděje, že inflační model, Česká národní banka je opravdu jen tento druh řešení pro novináře s velkým množstvím grafiky a že členové ekonomické rady, a všechny odhady používají vzhled, ve skutečnosti s rezervou, samostatně stojící a do širších souvislostí ,
Předpovědět nic, ve skutečnosti je nemožné, snad s výjimkou fotbalu, kde Němci vždycky vyhrát. Ale pokud máte všechny zdroje a kvalitu analytiků, výsledek je pravděpodobně vypadat jinak. Ale ve skutečnosti jsou všechny prostředky, které jsou k dispozici. Kardinál Nevýhodou všech těchto modelů, jejich teoretický výstřel, který jen zřídka odráží skutečné procesy ekonomiky. Uvědomte si, že drtivá většina čísel, která na začátku vzoru vstoupit, otočit a pouze odhadovaná množství, která jsou založena na jiných "Razor" přesných modelů. To není model chyba. Chyba pouze to, že, když se výsledky teoretického modelování jako je přenášen implicitně v praxi.
Co dělat? Snad jen doufat, že intervence centrální banky na základě těchto modelů je nejen vzácné, ale ekonomika více rozkolísávat. Je to prostě doufá, že i realita poněkud složitější.