Česká firma "utéct" z daní v Maďarsku


Vydáno: 09.12.2016

Maďarsko se stalo rájem, bez větších daní pro české firmy. Tam se pohybuje stále více firem z České republiky. Od roku 2009 do poloviny léta, počet českých firem s ministerstvem v Maďarsku se zvýšil o 41%. Celkový počet těchto společností 944. Hlášeny český finanční informovat agenturu.
Důvodem této migrace do Evropské podnikatelské svět začal na snížení daní pro malé a střední podniky, jakož i osvobození od daní z příjmů a finančních výnosů. A daně jsou atraktivní o licenci v poměru 5%.
Skutečnost, že dnes v České republice legálně rozvíjet vlastní podnik je stále těžší a těžší. To samé bylo řečeno a statistiky: nezdá stará firma, jeden po druhém selhání, a nové. Takže věci jdou za posledních 5 let v oblasti malých a středních podniků v zemi. Ale jak podvodných firem, se stávají jen větší. To bylo opakovaně hlášena na policii.
Statistiky ukazují, že většina "ziskové", pokud jde o otevření nových firem v České republice bylo v roce 2007, a pokaždé, když jejich počet jen snížil. V současné době jsme svědky trendu, kdy právě české firmy jednoduše přesunout do jiných zemí, například ve více "uvítací" Maďarsku, kde zaměstnavatelé vytvořili téměř zvýhodněných podmínek. Alespoň tam mohou být chráněny před poškozením ve vládních agentur, vysoké zdanění, nestabilní a neustále se měnící legislativa, stejně jako četné výpadky na straně bank vydávat úvěry.
Tempo růstu počtu českých a slovenských firem, které jsou kontrolovány vlastníky hlavního oficiálního zástupce v Maďarsku, v poslední době roste. Tato finanční analytik České informovat Shtepanova kancelář Petra (Petra Štěpánová). Tak, Maďarsko je klidný a vítaným útočištěm pro střední Evropu z hlediska zdanění.
V rámci Evropské unie, Maďarsku a Španělsku, v závislosti na hodnocení poradenské společnosti Dun & Bradstreet, existují země, které jsou nejhorší ekonomické kategorie. Ekonomika těchto zemí je průměrné riziko, není vrátit investovala do svých investic. Jako přidané Shtepanova, maďarská ekonomika není v nejlepší pozici, a zdá se, že tamní úřady hledají různými způsoby nějak podpořit její budoucí vývoj.