Česká banka s ruským kapitálem ERB nemůže spokojit se zákazníky


Vydáno: 13.10.2016

Problémy českých bank se ruský kapitál ERB prohlubuje každým dnem - To musela Česká republika zasáhnout. Výsledkem je, že zákazníci zaplatí garanční fond.

Česká banka ERB nejsou schopni splnit všechny své finanční závazky vůči klientům, uvedl, že Česká národní banka. Do sedmi pracovních dnů systém zaručuje finanční trh (Garanční systém Finančního trhu, GSFT) začne platit zákazníci Erb své příspěvky.
Podle evropské právní předpisy o pojištění vkladů podniků a jednotlivců, vklady až do 100.000 eur (2,7 milionu eur) jsou pojištěny ze strany státu. ERB Klienti dostávají své peníze prostřednictvím bankovních poboček nebo České spořitelny Moneta Money Bank.
K výrobě svá práva na příspěvky do té ERB, bude bank zákazníci budou muset předložit průkaz totožnosti pouze. Nejpozději do 19. října bude znám přesný datum, místo a způsob, jak získat peníze.
Včera česká média uvedla, že pobočce banky v Praze zastavila vydávání vklady zákazníkům - v bance pak řekl, že toto bylo pouze kvůli technickým problémům, které k tomuto dni v ERB slíbil vyřešit.
Národní banka zahájila proces odebrána licence ERB, ale rozhodnutí dosud získal právní sílu.
V březnu Česká národní banka má omezenou práci ERB, zakazovat ho přijímat nové vklady a vydat nové půjčky, po kterém mnoho zákazníků v bance zavřel účet. Jak mnoho zákazníků opustil banku a kolik z jejich vkladů v současné době známy. První banka se zaměřuje především na financování českého exportu do Ruska, pak začala poskytovat tradiční bankovní služby.
V Praze v ERB mít také pobočky v Karlových Varů. Povolení k bankovní činnosti z České Rates ERB obdržel v roce 2008. Dříve, úvěrová instituce s názvem Evropsko-ruská banka.
ERB vlastníkem je podnikatel Roman Popov z Ruska, on také vlastnil ruskou bankou PCHRB (první český-ruská banka), která v září byl prohlášen konkurs v červenci - přišel o licenci.