Český trh práce v tomto roce, předpovídá hlubokou krizi


Vydáno: 09.01.2017

Čeští zaměstnavatelé postrádají kvalifikovaných i nekvalifikovaných pracovních sil.

Letošní český rekord nedostatek personálu. Chcete-li najít nové zaměstnance, nestačí jednoduše zvednout platy. burza práce vedená minimálně muž, protože krize na pracovním trhu v České republice v roce 2017 mohl dále hlouběji.
Vzhledem k tomu, studie Manpower, nyní je problém nedostatku pracovních sil se cítí 30% českých zaměstnavatelů. To je nejvyšší hodnota od roku 2008. V loňském roce se tyto problémy byly pouze 18% společností, zatímco česká ekonomika byla vysoká.
"Najít dobré zaměstnance je stále větší problém. To platí především pro výrobu vysoce kvalifikované pracovníky "- potvrzuje ředitel personálního Doosan Škoda Power kabudi Richarda.
Nicméně, nedostatek vhodných pracovníků téměř ve všech odvětvích.
"Chcete-li omezených speciality patří nejen technických profesích. Firmy nemohou najít i výrobních dělníků a skladníci, "- šéf české pobočky Manpower Jaroslava Rezlerova.
Podle studie, kterou personálně-poradenská společnost mezi 750 zaměstnavateli na konci roku 2016 v České republice nemají dostatek lékařů a dalších zdravotnických pracovníků, a řidiči kamionů.
Mezi hlavní důvody, pro které může společnost nebere volný prostor, spolu s nedostatkem uplatnění absolventů, tzv nedostatek technických znalostí a zkušeností z kandidátů. Některé společnosti připouštějí, že najali téměř každého, kdo chce.
"Hledáme nejen kvalifikované pracovníky, a snaží se nikomu, ale i mezi nekvalifikovaných pracovníků není dostatek kandidátů" - potvrzuje ředitel olomouckého výrobce ložisek Koyo Bearings Peter Novak.
Česká firma vyvíjet tlak na vládu, aby bylo snadnější zaměstnávání zahraničních pracovníků ze zemí mimo Evropu (Ukrajina, Bělorusko a další.). Ale zatímco administrativní obtíže spojené s tímto postupem se nestane menší.