Český technologický začínajících mají šanci postoupit v USA


Vydáno: 01.08.2016 | Aktualizace: 15.08.2016

Český technologický začínajících mají šanci postoupit v USA
Asociace malých a středních podniků chce vyslat několik českých firem proces nejméně šest měsíců v New Yorku. Při výběru začínajících zapojeni partneři vztah se Spojenými státy. Vybrané projekty budou mít možnost pracovat přímo v areálu urychlovače na Manhattanu - na slavném Times Square.
"Není to velký projekt, a nikoli nový fond. Vybereme 10-15 malé podniky, jejichž výrobky mají šanci se pohybovat na trhu v USA. Budou investovat české investory. Při výběru firem pomáháme americkými partnery, kteří chápou místní trh ", - řekl Karel Havlichek Asociace malých a středních podniků.
Podle Havlíčka v české podnikatele ještě hodně volných peněz ve výši milionů korun. Jsou ochotni investovat do nových projektů, ale nechtějí to dělat prostřednictvím fondů rizikového kapitálu.
Firmy, které jdou do práce v Americe, v plánu vzít pryč letos na podzim. V New Yorku půjdou v dubnu příštího roku. Investice do každém svém startu dosáhne 1,2 milionu korunách. Cílem projektu - připravit společnost pro další práci v USA.