Český parlament schválil zákon o nových zlepšování v oblasti spotřebitelských úvěrů


Vydáno: 09.12.2016

Brzy se spotřebitelských úvěrů v České republice bude v těch nejlepších podmínkách.

Ti lidé, kteří berou osobní půjčky v České republice, v budoucnu je třeba zajistit lepší podmínky. Tento příběh bude pomáhat zákon o spotřebitelském úvěru, který byl přijat a poslal poslancům Senátu. Novela také dává spotřebitelům možnost odstoupit od smlouvy o úvěru po dobu 14 dnů bez sankcí. Kromě toho banky nebudou moci používat poznámky a kontroly, a nainstalovat vysoké ceny za telefonní hovory na pomoc stůl. Pro non-právních předpisů instituce budou čelit pokutu ve výši 20 milionů korun.
"Schválený zákon příběh významně posiluje ochranu práv spotřebitelů na finančním trhu, brání praxi zneužívání lidských potřeb, které by mělo vzít spotřebitelský úvěr" - řekl uznávanou normou český ministr financí Miroslav Kalousek.
Vláda připravila příběh v souvislosti se zaváděním směrnice EU, která upravuje dodatečné podmínky pro výpočet roční procentní sazbu z úvěru. Podle tohoto pravidla je třeba zajistit, aby zákazníkům maximalizovat možnosti spotřebitelský úvěr vysvětleny.
V souladu s románem, bude věřitel poskytne spotřebitelský úvěr zákazníkovi pouze v případě plně přesvědčen, že spotřebitel bude schopen zaplatit. Kromě toho bude mediátor nárok na náhradu teprve poté, co nabídka spotřebitel hlásí své zprostředkovatelské úsilí. Pokud vyplacena odměna zprostředkující klientovi, by měla být její výše uvedeno ve smlouvě.
Pokud zákazník dluží bance, a pravidla pro poměr výše úvěru a nároky na dluh. "Chceme, aby se zabránilo populární praktiky dravých věřitelů jsou připraveny účtovat spotřebiteli neúměrně vysokou částku po pouhých pár desítek korun klient může připravit i bez domova," - řekl Kalousek