Český ministr dopravy Dantek připojila ke kampani pracovat na kole


Vydáno: 28.05.2016 | Aktualizace: 28.05.2016

Český ministr dopravy Dan Tech připojila ke kampani "Práce na kole." Žádosti o účast na festivalu "The práce na kole" se koná na 8. května. Letos účast může mít chodce a běžce.
Šestým republikánské festivalu "The práce na kole", jehož cílem je - podporovat pohyb jízdních kol ve městech, připojil se k více než 10 000 účastníků. Ačkoli zápis je přijat 8. května, zájem o festival již přesáhl loňské postavu. V současné době registrováno 3 tisíc více lidí než loni. Jedním z nových účastníků se stal ministr dopravy Dan Tech. On vytvořil Ministerstvo vlastním týmem cyklistů a 3. května poprvé přišel do práce na kole.
"Způsob, jakým železniční most podél řeky Vltavy na Ministerstvu dopravy, jel jsem asi půl hodiny. To je velmi užitečné opatření. Bylo mi potěšením jezdit na kole, jízda na kole, ale určitě by pomohlo nejlepší městskou infrastrukturu, "- řekl Tech.
V cyklisty v akci je otevřena pro běžce a chodce. Lidé se mohou připojit k festivalu ze všech měst v České republice, není nutné mít trvalý pobyt. V akci nejen zapojeni Karlovy Vary. Ale tento rok se připojil Žďár nad Sázavou Rychnov nad Knezhnoyu a Kladno.