Český Komerční banka považovány za nejspolehlivější ve střední a východní Evropě


Vydáno: 07.10.2016 | Aktualizace: 08.10.2016

Odborníci známý mezinárodní finanční časopis Global Finance jmenován České Komerční banka nejspolehlivější banka ve střední a východní Evropě v roce 2016.

Druhé místo v hodnocení časopisu Global Finance také šel do banky v České republice - České spořitelny. V tomto případě top 10 bank v regionu byla polovina polské - polské banky zaujal pozice na 3. až 7.. Tak, mezi polskými bankami byly uznány jako nejspolehlivější ING Bank Śląski, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, Bank Handlowy ve Varšavě a mBank.
V první desítce hit a jeden ruské banky - Vnesheconombank (Zeb), který se ujal 10. místo.
"Náš žebříček ukazuje bankami, které byly schopny vybudovat pevný základ v tomto rychle se měnícím prostředí a nabízejí bezpečnost a stabilitu," - řekl ředitel zveřejňování výsledků Dzhiarreputo Joseph.
Rating nejbezpečnější na světě komerčních bank vedených kanadské Toronto-Dominion Bank, německá DZ Bank a Singapuru DBS Bank. Nejspolehlivější bank na světě v tomto roce, byl rozpoznán německou KfW, druhá a třetí místa byla přijata podle švýcarského Zürcher Kantonalbank a německé Landwirtschaftliche Rentenbank.