Český bankovní organizacím zlepšit hypotéky, až do nulových sazeb.


Vydáno: 07.09.2016

V boji zavlasnyh zákazníkům všechny české banky nabízet nové služby a bonusy, které si přejí hypoték. Zákazníci s účtem velké úspory jsou schopni snížit úrokové sazby až na 0%.

Rekordně nízké úrokové sazby a příznivá ekonomická situace v České republice vedou k tomu, že lidé stále více využívají půjčky. Ve většině případů - na nové bydlení nebo opravu. České banky se snaží, aby hypoteční nejatraktivnější a pohodlné. Například banka Česká Sporzhitelna byla zahájena v srpnu možností refinancování hypotéky online.
Přestože se průměrné úrokové sazby hypoték v červenci mírně vzrostla (na 1,88%), zatímco žádosti o přijatých půjček méně finančních organizací očekávají, že hypoteční zájem bude opět růst v České republice po letních prázdninách. V boji o zákazníky, banky nabízejí hypoteční odlišné možnosti a bonusové služby.
Většina obyvatel České republiky přitahovány nízkými úrokovými sazbami. Proto se banky zahájit nové nabídky. Například banka zavedla Moneta Money Bank "Hospodářským hypotéku", v němž jsou vypočteny sazby úvěrů na základě rozdílu mezi reziduí a kreditní zůstatky na běžných účtech. Čím více peněz na účtu klienta, tím méně se bude platit za hypotéku. V důsledku toho, že zákazník je schopen snížit úrokové sazby až na 1,48%.
Podobné programy nabízené bankami Fio bankou a Raiffeisenbank. Slíbili, že pokud částka na účet zákazníka bude rovna hodnotě nesplacené hypotéky, úvěru nepočítá žádné příplatky, bude sazba 0%.
Kromě nízké úrokové sazby, hypotéky ochoten chtějí, aby jejich půjčky byl flexibilní. Proto se stále více a více bank nabízí odložené platby na samém začátku plateb.
V podzimních bankami nabízet nové produkty, které stále nechtějí komentovat. Víme, že banka ČSOB připravuje novinku pro studenty v průběhu studia nechce žít v koleji nebo v pronajatém bytě, a ve svém vlastním domě.
Některé banky již oznámily, že napravit své služby kvůli změnám v zákoně o dani pro získání nemovitosti, které 01.11.2016 musí platit kupující namísto prodávajícího. Banky plánují poskytnout zákazníkům dodatečnou částku pod hypotéku.
Průměrná doba trvání stanovenou lhůtu také zvyšuje. Lidé chtějí držet úrokové sazby nízko tak dlouho, jak je to možné.
"V poslední době, zákazníci mají zájem o dlouhodobou fixaci, například, 8 nebo 10 let, což jim poskytne nejnižších plateb na delší období", - potvrzuje manažer hypotečních bank České Sporzhitelna Karel Habek.
Nicméně, změny nemusí být jen k lepšímu. Například ty, kteří chtějí vzít úvěr nebude mít hypotéku na 100% nákladů na bydlení.