Češi utrácejí více peněz


Vydáno: 09.06.2016 | Aktualizace: 09.06.2016

Češi utrácejí více peněz. Český statistický úřad zveřejnil aktualizovanou zprávu o rychlý růst HDP v roce 2016 a popsal faktory, které ovlivnily vývoj ekonomiky.
Český statistický úřad vyjasnit informace o raketový vzestup ze strany společnosti GDP krayinytsoho roku. Předběžné výsledky jen mírně liší od specifikované. Česká Růst HDP nebylo 3,1%, jak bylo oznámeno dříve, a 3%. Statistiky také popsal faktory, které ovlivnily růst domácí ekonomiky. Nejdůležitější z nich je stále růst spotřeby domácností o snižování nezaměstnanosti a zvyšování reálných mezd. To je důvod, proč obyvatelé České republiky začaly více utrácet. Tento faktor je odpovědný za téměř polovinu českého HDP. Během prvního čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se spotřeba vzrostla o 4%.
Mezitím ekonomika zpomaluje investiční aktivita je pozastavena, pokud odpovídala předchozímu roku, kdy Česká republika v dosti velkého množství produktů čerpal svou stavbou fondů EU. Tento rok, nemůže být dosaženo takové výsledky.
Závěrečná zpráva o HDP bude 1.července. Pravděpodobnost, že současná data se budou lišit od revidované minimum. Podle analytiků letošní ekonomický růst v České republice mohl dosáhnout 2,6%.