Češi stále více dávají přednost pronájmu automobilu namísto nákupu


Vydáno: 24.11.2016

Auta Škoda Fabi 1,3 TSI v rámci leasingové náklady neúplné 5000 korun měsíčně.

Česká republika stále leasing velký zájem než nákup. Od ledna do září letošního roku české domácnosti byly v operativním leasingu asi 8000 vozů. Oproti loňskému roku byl nárůst o 40%. Výrazně zvýšený zájem a nájemné z firmy.
Podle odborníků, většina leasing auta jsou motoristé, kteří dávají přednost změně vozy pravidelně. Největší poptávka je po automobilech, měsíční poplatek, který nepřevyšuje 5000 korun.
Každý měsíc v České republice roste počet zákazníků, kteří si chtějí vzít auto na operativní leasing. Firemní vozy jim dal celkem 2,31 miliardy eur, o 41% více než v roce 2015 - řekl, že Česká leasingová a finanční asociace.
Například, když se smlouva na tři roky, může zákazník pronajmout auto Škoda Fabi 1,3 TSI v době kratší než 5 tisíc korun měsíčně. Hyundai i-30 kombi stála 6,5 tisíc korunách měsíčně, a Seat Alhambra 1,4 TSI - do 9400 Kč. Operativní leasing je ideální pro řidiče, kteří nechtějí starat o službě, a pak hledat pro prodávajícího. Nejvíce motoristé v 2-3 letech vrátil auto a vzít nové nebo staré vykoupit zbytkové cenu.
Nevýhodně trvat auto leasingové zákazníky, kteří budou aktivně Exploit to negativně ovlivnit jeho opotřebení, například, bude přepravovat stavební materiál, zbytky ze zahrady nebo psů. Jakékoliv poškození klienta bude muset pokrýt z kapsy. V leasingových smluv, které mohou být specifikovány přípustnou kilometrový výkon po určitou dobu. Pro kilometrů navíc bude muset zaplatit navíc.