Češi se topí v dluzích, bude nový zákon omezit úvěrování zjevné neplatiče


Vydáno: 19.12.2016

V Ministerstva spravedlnosti připravilo nový zákon, který by nutily karty společnosti vydávající kreditní pečlivě kontrolovat úvěrovou historií a bonity zákazníků.

V České republice se chystá zavést zákon, který společnosti by již nemohly poskytovat půjčky pro zákazníky, které jsou uvedeny dluhů. Podle statistik každý desátý český problémy s dluhem: muž nebo sám stává předmětem kolektorů, nebo někdo z jeho rodiny nevrací peníze. V současné době je Česká republika viděn 4,3 milionu případů poprav.
380 tisíc obyvatel České republiky uloženo více než 4 popravy současně. Problémy s neplacení dluhu roste, takže kolektory a právníci hledají způsoby, jak je řešit. Ministerstvo spravedlnosti ČR připravilo návrh zákona, který by zakázal úvěrové společnosti dávají peníze na každého zákazníka, a to i ti, kteří zjevně nemohou dostat je zpět.
Při řešení týká samotných problémy kata. Oni jsou odměněni nasbírané dluhů. Ale lidé, které uložila 10 popravy, k ničemu. Mnoho firem ekzekutorskie tudíž spadají do složité finanční situace.
Ministerstvo se domnívá, žádný návrat z úvěrů musí vzít společnosti vydávající kreditní karty. Budou si myslet o tom, kdo si půjčit peníze a komu - ne. Banky nemají takové problémy, protože kontrolovat registry klientům i dlužníků, jsou jasné interní pokyny.
Podle ministra spravedlnosti Roberta CR Pelican, mnohé společnosti vydávající kreditní karty v České republice zpočátku pracovat s obchodním modelem, který stanoví, že dlužník nevrátí peníze a oni mají účtovat přes kata. Bezohlední věřitelé snaží kompenzovat ztráty způsobené povolenky pro jiné půjčky. Logika nadcházející zákona je jasný: v případě, že dlužník nemůže získat nové půjčky, snížila počet poprav.
Další nový zákon, který je v současné době projednávána v Parlamentu, stanoví, že úvěrová smlouva bude uznána za neplatnou, pokud otevření banka nebo úvěrová společnost nesprávně testován solventnost klienta.