Češi se doporučuje jíst více ryb a luštěniny


Vydáno: 12.08.2016 | Aktualizace: 14.08.2016

Češi se doporučuje jíst více ryb a luštěnin.
Češi jedí málo ryby a luštěniny. Průměrný Evropan sní 5 kg více ryb než české. Pokud jde o fazole, Češi jedí jim dvakrát méně než v jižní Evropě. Češi nectí ovoce a zeleniny, Slováci jíst tyto potraviny více. Tyto výsledky byly vyjádřeny na Fóru zdravé výživy.
V roce 2014 se průměrná česká jedl 2,7 kg fazolí, a to bylo historické maximum. V jižní Evropě je průměr asi 6 kg bobů na osobu. Pokud jde o ryby, Českou sní 5,5 kg za rok, a je doporučeno použít výrobek dvakrát týdně po dobu 200 g V případě, že doporučení hůl, dostanete asi 21 kg za rok.
I když odborníci doporučují zdravé výživy jíst ryby, luštěniny, ovoce a zeleniny, Češi stále konzumují více potravin, které postrádají vlákninu a důležité prvky, které chrání před onemocněním srdce a cév. Bylo to od nich obyvatelé České republiky a často umírají.
Profesor Rudolf radí Čechy jíst více zdravé jídlo na dovolené v zahraničí. Podle něj Češi nevěděli, jak vařit fazole. Z ryb stažených jejich náklady a hojnost semen. Profesor Ian Dostálová doporučujeme učit děti luštěniny a ryby od útlého věku, a rodiče - naučit se vařit tyto potraviny.