Češi nechtějí měnit hesla do internetového bankovnictví


Vydáno: 13.12.2016

Podle statistik, on-line bankovnictví 84% majitelů bankovních účtů. 60% z nich se nemění, nebo změnit jen občas přihlášení do "Můj účet". ČTK píše s odvoláním na studii ledna České bankovní asociace (ČBA) a SC & C. firmě hrozí vážné nebezpečí při použití on-line služba je chytrý. V nastavení zabezpečení nerozumí polovina uživatelů.

Studie také zjistila, že používání složitých hesel se stal velkým úspěchem. Dávají přednost 6 z 10 bankovních klientů. Totožné nebo velmi jednoduchá hesla nejčastěji používaný, jako je on-line obchodů. Rozumní lidé projevují i při otevírání e-maily od neznámých odesílatelů, jak je uvedeno ve studii, 2/3 uživatelů otevřít tyto dopisy ne. Pomocí online bankovní službu Češi dávají přednost z vašeho osobního počítače. Zvláštní pozornost a ukázat lidem při získávání bankovních výpisů. Studie také řekl, že více než polovina klientů bank nerozumějí nastavení zabezpečení v smartphonu nebo počítače. A to je hlavní problém.

Podle Acting (CBA) Matoushek Jan (Jan Matoušek) české banky bezpečnostní splňují všechny mezinárodní standardy. Rizika jsou minimalizovány. Tyto problémy se obvykle dochází z důvodu nepozornosti zákazníků.