Češi budou pracovat na stáří


Češi budou pracovat na stáří

Studie prokázaly, že každým rokem mezi zaměstnanci firmy budou starší lidé a důchodci. Česká populace stárne, což zvyšuje průměrný věk pracovníků. Firma zažívá právě teď a začít hledat cestu ven.

 

Pro Českou republiku to může být vážný problém, protože tato země je silně závislé na průmyslu. Ale pro některé profese fyzický stav pracovníků je klíčová.

Vyhlídky na celá desetiletí říci, že v České republice se počet starších lidí bude neustále zvyšovat. Tak, podle Světové zdravotnické organizace v roce 2050, většinou Češi by být asi 70 let. Na počátku tohoto tisíciletí, většina populace byla ve věku mezi 20 a 25 let a mezi 40 a 50 let.

Část produkce bude robotyzatsyya a mechanizace workflow. Ale problém je zcela nevyřeší stárnutí. Už se firma závislá na profesionální středního věku a starší, protože mladí profesionálové chybí školení.

Pokud jde o otázku upozornila vlády, která podporuje firmám zaměstnat důchodce na částečný úvazek. To je běžná praxe, například ve Skandinávii, Německu a Velké Británii.