By měl váš zaměstnavatel cvičí grantu kredit zdarma pro zaměstnance firem?


Vydáno: 29.09.2016

Zaměstnancem české společnosti vydáno bezúročnou půjčku na nákup notebooku. Vyhrazená úvěr byl $ 800. Zaměstnanec zaplatil v průběhu roku všemi možnými způsoby - různých množstvích a v různých časech. Vyvozování závěrů z ní může vydat takovou půjčku je poměrně jednoduché, a to i bez udání důvodu za půjčku. Kromě toho se s ní, úvěr můžete získat téměř všechny zaměstnance - dokonce nedávno dostal práci, osvědčil nejen stojí za to.

Ale co realitě? A za jakým účelem je tento druh půjček?

Takové akce jsou jakýmsi nástrojem pro motivaci. Společnost Zaměstnanecké úvěry byly zveřejněny v České republice před několika lety. V současné době je tato praxe existuje téměř ve všech společnostech. V zásadě platí, půjčování personál - dobrovolné rozhodnutí každého podniku, a on je také zaměstnanec může přijmout nebo odmítnout tento druh služby. Při rozhodování, společnost vychází z úvah o tom, zda zaměstnanec prošel zkušební dobu - lze očekávat, že na splácení úvěru, nebo počkat, až je nezbytné poskytnout úvěr?

Určujícím faktorem zamíří rekord. Také vzít v úvahu zásluhy zaměstnance společnosti a její vyhlídky. I když je zkušební doba je u konce, a míra zaměstnanosti nejsou spokojeni s zaměstnavatele, je pravděpodobné, že bude odmítnut úvěr.

V případě, že zaměstnanec dosáhl lamel na které vydaly úvěru, výše úvěru a trvání úvěru bude záviset na postavení ve společnosti, hodnota mezd a doba trvání prací.

Úvěr ve výši 1-1,5 tisíc dolarů obecně, mohou být uvedeny jako samozřejmost, bez označení zamýšlené použití. Samozřejmě, že zaměstnavatel není vždy souhlasně odkazuje na praxi. Zdarma zapůjčení větší radost splněna v případě přijetí úvěru v plné míře přispívat ke zvyšování úrovně zaměstnance. Jako takový "Advanced" nákupy mohou sloužit jako nový mobilní telefon, auto nebo notebook. Složitost CEO je sledování úvěru - nikoliv skutečnost, že zaměstnanec stráví úvěr je určený k jejich nákupu.

Telefon, notebook, auto ... A tam jsou precedentů, kdy byla půjčka poskytnuta zaměstnanci pro bydlení? Úvěry na bydlení je obtížné, ale stále mezi českými firmami podobného se stalo. Zaměstnanec, který má vést záznamy o speciálních služeb, mohou počítat s tím, že společnost poskytne úvěr, jako je například úplné nebo částečné uhrazení jeho pronajatém bytě. V tomto případě půjčce zahrnuje přípravu smlouvy o úvěru. Placení úvěr důstojník může získat příjmy pro splácení. Máte-li problémy s platbami, může společnost odečíst v nepoctivé zaměstnance z jeho mzdy nebo zbaven svých vlastních ocenění.

Existují půjčky a pro zaměstnance bank - tzv věrnostní programy. Preferenční úvěrové podmínky přímo závisí na několika charakteristik: seniority zaměstnance, jeho postavení a jeho úspěch v práci. S ohledem na všechny databanky může snížit velikost úrokové sazby 1-3 bodů na trhu. Výhoda dlužníka se odráží ve skutečnosti, že oslabení vztahuje na spotřebitelské úvěry a úvěry z více pozoruhodných částek, včetně hypoték. Speciální nabídky mohou být označeny po dobu šesti měsíců nebo déle, v závislosti na tom, kolik zaměstnanec pracoval ve prospěch banky.

Použité systém existuje jako prvek loajality a zaměstnanecké bonusy. Někdy by to držet cenný rámec, neboť propuštění všech výhod okamžitě hořet - procento úvěru stává trhu.

Tento systém opravdu funguje, bezúročné půjčky jsou široce používány v podnicích. Ale některé společnosti stále nedodržují podobné motivace a odmítají jim vstup. A vysvětlení je zcela logické. Společnost nechce obětovat své prostředky do nekonečna. Ne zisk, finanční prostředky zmrazeny, místo práce pro prosperitu firmy. Kromě finančních vysvětlení, je tam jeden.

Vedení věří, že Některé společnosti bezúročné půjčky zaměstnancům relaxační událost. Zjednodušeně řečeno, úvěr, podle jejich názoru, mohou být vydány jako výjimka z pravidla, s naléhavostí a silou k okolnostem. A i tady jako závažný problém představuje skutečnost, že neexistují žádná jasně definovaná pravidla a systém, které jsou uvedeny bezúročné půjčky. Představte si situaci, kdy členové společnosti vědět, že někdo dostal bezúročnou půjčku. Ve studii režiséra podtechet okamžitě obrátit příchozím, které budou sloužit společnost prostě nemůže. Prokredytuvaty vše - nemožný úkol. Právě z těchto důvodů jako motivace pro některé společnosti, které lépe vyhovují zadání bonusový systém