Budoucnost České republiky pro štípaných karty


Vydáno: 14.12.2016

S 10 milionů kreditních karet vydaných českými bankami, drtivá většina mít čip, přičemž držitelé bankovních karet Commonwealth ... Přítomnost čip snižuje pravděpodobnost netěsnosti a nelegálních odběrů. Vzhledem k malému vloženou čipovou platební kartou může sloužit jako cestovní doklad nebo totožnosti, podle Finanční noviny.

Elektronický čip nelze kopírovat. Proto účinně chrání bankovní karty z neoprávněné manipulaci. V budoucnu bude běžný bankovní karty využít k cestování, například v autobuse, při platbě za večeři v restauraci jako kupóny a tak dále. Chypovannyh technologie multifunkční karty je již dlouho známá po celém světě. Problém může pouze obchod a politické implementace. Dodal nicméně, během tří let následujících mapy vystoupit v České republice chytil.

Podle generálního ředitele MasterCard v České republice a na Slovensku Miroslav Lukesh, model pro vývoj nové kreditní karty může být mapa města v Bratislavě. S ním Slováci nejen odstranit peníze z bankomatu, ale může koupit cestování, zaplatit vstup do knihovny, divadla a tak dále.