8 března v Brně, namísto Day Women byl první oslavili Den Mendel


Vydáno: 05.03.2016 | Aktualizace: 05.03.2016

8 března v Brně, namísto Day Women byl poprvé slaven Den Mendela. Chcete-li připojit k hromadné žalobě Vídeň, Tokio, Sydney a Tucson.
V Brně, 8.3.2016, aby oslavili první den Mendela, kteří věnují dědictví vědce a zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela. Dovolená pryurochat 150. výročí zveřejnění Mendel. Novinářům řekl šéf interaktivní expozice "Mendeliana" v Moravském muzeu v Brně Jiří Sekerák.
Toto muzeum, věnované Mendel, 8. března bude bezplatné přednášky, výstavy a program pro fanoušky a učenců. Hosté budou seznámeni s osobností Mendel a jeho výzkum. Aby se připojily k akci a dalších městech světa: Vídeň, Tokio, Sydney a Tucson.
Součástí připraveného program určený pro studenty středních škol, část - pro studenty, některá opatření zaměřená na vědce. "Každý dostane do laboratoře a podílet se na interaktivní program s Mendelovy hrachu. Ukážeme návštěvníci muzea novinky, knihy a další překvapení, včetně nových a bakterií, pojmenované po Mendel "- řekl jeden z iniciátorů akce Matalová Eve.
V 16:00 v den Mendel začít vernisáž výstavy, tedy do konce března.