BlaBlaCar se objevil v České republice


Vydáno: 12.01.2016 | Aktualizace: 03.01.2020

Česká BlaBlaCar, jako svou národní konkurence Jízdomat, žádné poplatky ani o cestujících ani řidičů. Národní taxislužba BlaBlaCar objevila v České republice.
Jeden z největších Service Europe, která umožňuje Hitch zálohu najít auto s volnými místy pro dálkovou plavbu, bude pracovat v České republice. Francouzský BlaBlaCar nebudou otevření na českém trhu: je již spuštěna "Yizdomat» (Jízdomat).
Uživatelé v České republice je již registrovat on-line, a nabízejí výlety přes BlaBlaCar. Služba funguje následovně: v případě, že řidič cestuje z Prahy do Brna autem, může nabídnout volná místa zainteresovaným cestujícím. Fare řidič nainstaluje ale BlaBlaCar doporučuje, ne více než 80 Heller 1 km.
Zatímco BlaBlaCar nabízí přibližně 100 možnosti cestování za vyšší cenu, než je veřejné dopravy. V České republice poplatek za využívání služby nemají poplatek. Ve Velké Británii, například cestující zaplatí fixní provizi ve výši 89 pencí za rezervaci. Řidič zaplatí o 9,9% příjmů služeb, které obdrží od cestujícího.
V České republice se tyto služby předtím pracoval Jízdomat, který nevybírá poplatky nebo spolucestujícím, ani ovladače. Obě služby budou spolupracovat, ale žádné připomínky, dokud vás dát. Možná, BlaBlaCar Česká plánuje sloučení služeb. To se stalo s konkurencí v Maďarsku a Německu.
Služba BlaBlaCar se objevil ve Francii v roce 2006. V současné době působí v 22 zemích, včetně Indie a Mexika. Čtvrtletní si to užil více než 250 000 lidí. BlaBlaCar se stal jedním z nejúspěšnějších startech. Investoři investoval do rozvoje 300 milionů dolarů.