Během dvou letech léčby konopím v České republice bude přístupná.


Vydáno: 10.08.2016 | Aktualizace: 15.08.2016

Během dvou letech léčby konopím v České republice bude přístupná.
Za dva roky v České republice by měly být poskytnuty pro lepší a cenově dostupné léčby konopím. To by mělo pomoci ke změně zákona, který je připravený dohledu ministerstva zahraničí léků ze strany Ministerstva zdravotnictví. V příštích dvou letech v České republice bude provozovat nová nabízející konopí. To znamená, že země by zmizí monopol na pěstování léčivých rostlin.
V současné době dodává konopí může pouze Elkoplast společnost, která zvítězila ve výběrovém řízení před dvěma lety. V letošním roce se očekává dodávat 40 kg trávy. V tom, Česká republika, existují i jiné společnosti, které jsou připraveny k růstu a prodávat marihuanu, ale nemají dosud povoleno zákonem.
V loňském roce začal první změny k lepšímu. To bylo zvětšeno několikrát měsíční míra užívání konopí by mohlo obdržet pacienty předpis. Také rozšířil rozsah lékařů, které mohou recept na marihuanu k léčbě. Během dvou let, bude vydáno nové výběrové řízení, kterými je Česká republika zmizí monopol v této oblasti.
Odborníci se domnívají, že současné podmínky přispívají k tomu, že lidé raději pěstovat konopí doma a neví, co to je obsah tetrahydrokanabinolu a další látky. Lidé mají také koupit marihuanu v nelegálních výrobců, které se zaměřují na rychlých zisků a objemů na úkor kvality.
Léčba konopí legalizováno v České republice od roku 2013. Marihuana je předepsán pro zmírnění bolestivé příznaky onemocnění, jako je rakovina, roztroušená skleróza a AIDS.