Banky v České republice spěchu získat nové zákazníky a snížit úrokové sazby hypoték na minimum.


Vydáno: 13.09.2016

Od začátku prosince v České republice vstoupí v platnost nová pravidla pro poskytování hypoték. Banky spěchat přilákat nové zákazníky. Odborníci očekávají, že dno cen v říjnu a listopadu.

Hypoteční úrokové sazby i nadále propadat, než vstoupí v platnost nová pravidla pro banky v prosinci. V září úrokové sazby hypoték jsou opět snížena, a můžete získat hypotéku za nejnižší sazbu - od 1.29. Stále více bank nabízí lepší podmínky na předčasné splacení hypotéky.
V srpnu snížení sazeb Raiffeisenbank, na počátku září, a stejně tak Moneta Money Bank s UniCredit Bank, která nyní nabízí pevně úročené hypotéky pro 3, 5, 7 a 10 let sazbou 1,29%. Tato podmínka předložit - otevřít účet, získat kreditní kartu a vydá úvěrové pojištění.
Banky v České republice se snaží prodat co nejvíce hypoték na začátku prosince, se projeví, když nová, přísnější pravidla pro vydávání úvěry na bydlení. V současné době zákazníci budou platit nová pravidla pouze během následné stanovení, protože banky se snaží získat nové zákazníky.
Podle Lybora Ostateka, šéf poradenské firmy Golem Finance, která prodává většina hypotečních bank, cena dno má přijít v říjnu a listopadu. Předčasné splacení hypotéky mimo upevnění období od prosince do klienta jednodušší než nyní, žádné pokuty mohou platit čtvrtinu zůstatku úvěru každý rok.
Žádné provize splatit hypotéku může být případ dlouhodobé nemoci, invalidity či smrti kredytootrymuvacha. Zákon výrazně zjednoduší a prodej nemovitostí s vynikající hypotéku, budou banky účtovat za tuto platbu ve výši jednoho procenta z částky předčasného splacení, a maximální - 50 tisíc korun. Pro plné předčasné splacení hypotéky, což není v souladu s podmínkami, budou banky moci přivést tvrzení pouze pokrytí způsobilých nákladů.
Komerční banka jako jedna z největších hráčů na trhu naznačuje, že podle nových pravidel, možnost ročních splátek ve výši 25% zbývajících kreditů.