Banky v České republice aktivně prodávat své kanceláře


Vydáno: 16.12.2016


Největší poptávka banka nemovitost v centru Prahy, protože investoři očekávají rychlou návratnost investic.

Banky v České republice nabídnuto k prodeji svého majetku s cílem optimalizovat náklady na jeho údržbu. Většina prodávají regionální zařízení, ale často se objeví v dohodách budov v centru hlavního města České republiky. UniCredit Bank a Komerční banka prodala své kanceláře v historickém centru Prahy.
Podle ředitele poradenské společnosti Knight Frank Zdenka Krapalovoy v posledních několika letech, banky v České republice prodalo více než stovku nemovitostí v zemi. Dohody o nákladech obvykle drženy v tajnosti, ale množství miliard korun. Zájem o bankovní nemovitostí není snížena v průběhu času, a to zejména investoři aktivně nákupu objektů v centru s očekáváním rychlé návratnosti investic.
Investoři se aktivně otáčením leasing, ve kterém banky prodat zařízení v částečném nájmu. Tento nástroj nabízí Komerční banka.
Většina zařízení v České republice patří mezi bankami v České spořitelně. Její objem má více než 600 realitních kanceláří, distribuované na 628 adres. Po dobu pěti let, se bance podařilo prodat 40 oblastech, kde má své pobočky. Podle České spořitelny, děje se tak na optimalizaci provozu maloobchodní sítě. Poptávce snížila bankovní pobočky, zákazníci stále častěji využívají bankovní služby přes internet nebo mobilní bankovnictví. Odborníci však říkají, úplně ve virtuální služby zákazníkům banky v nadcházejících letech neprojde.